Головне за тиждень (4 - 10 березня)

Готівковий обіг: Нацбанк знову засукав рукави

Не встигли суб’єкти господарювання оговтатись після введення нових правил оприбуткування готівки(1), як НБУ готує їх до нових потрясінь: оприлюднено черговий проект постанови Правління НБУ «Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні»(2). У ньому йдеться про звуження сфери використання готівки, зокрема:

• зниження граничної суми готівкового розрахунку суб’єктів господарювання з фізичними особами з 50000 до 15000 грн.;

• обмеження до 15000 грн. для підзвітних осіб, яким готівка видається під звіт для виконання цивільно-правових дій від імені підприємства.

Декларація з податку на прибуток: чергові зміни не за горами

ДФС оприлюднила(3) проект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств». Як завжди, причина полягає в тому, щоб привести у відповідність норми оновленого ПКУ та форму декларації. Якщо наказ буде прийнято найближчим часом, і набрання ним чинності припаде на I квартал, то згідно з п.46.6 ст.46 ПКУ квартальні платники податку на прибуток звітуватимуть за оновленою формою декларації вже за II квартал 2019 року.

Податкова та митна служби: процес «розлучення» триває

На засіданні, що відбулося 5 березня(4), Уряд затвердив положення про Державну фіскальну службу України і визначив її головне завдання — реалізовувати державну податкову політику, адміністрування ЄСВ та політику у сфері боротьби з порушеннями податкового законодавства.

Давно пора, або Психологічні терористи, стережіться!

Багатьом читачам буде цікаво дізнатись, що 1 березня у Верховній Раді зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії мобінгу»(5)Нарешті на законодавчому рівні визнано, що мобінг (дискримінація прав людини, яка має вигляд психологічного, економічного насильства з боку керівництва, щоб принизити людську гідність найманих працівників, створити навколо них ворожу, образливу атмосферу та примусити звільнитись) в Україні існує. Законопроектом встановлюється адміністративна відповідальність за таку дискримінацію у вигляді штрафів та громадських робіт.

Що думає Верховний Суд про зароблену, але не нараховану зарплату

У постанові Верховного Суду від 20.02.2019 р.(6) у справі № 332/922/17 зазначено, що право працівника на звернення до суду (без обмеження строку) поширюється не лише на нараховану, але не виплачену зарплату, а й на фактично зароблену зарплату, нарахування і виплату якої роботодавець не провів або зробив це з порушеннями законодавства.


(1)Див.: Сушальська Т. Оприбуткування готівки: правила суттєво змінилися // БухгалтеріяUA. — 2019. — № 9. — С.9.

(2)https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=89102910&cat_id=80928.

(3)http://sfs.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2019-rik/73269.html.

(4)https://www.rbc.ua/ukr/news/kabmin-okonchatelno-odobril-razdelenie-gfs-1551862185.html.

(5)http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65602.

(6)http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/80112119.

Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників