Головне за тиждень (25 лютого - 3 березня)

Весна обіцяє багато яскравих свят і подій.
Бажаємо вам, дорогі читачки, більше радісних новин
та цілі поля квітів, як на нашій обкладинці!

До речі, про поля. Хіт цього номера — проблеми, спричинені новаціями від Держгеокадастру, що пов’язані з нормативною грошовою оцінкою землі (с.8).

Зверніть увагу на Класифікатор професій!

15 лютого набрав чинності наказ Мінекономрозвитку від 15.02.2019 р. № 259 «Про затвердження Зміни № 8 до національного класифікатора ДК 003:2010». Новацій досить багато: одні змінюють деякі існуючі позиції Класифікатора, другі — скасовують, треті — вводять нові. Отже, роботодавцям слід ознайомитись з нововведеннями та за необхідності внести відповідні зміни до штатного розпису та трудових книжок своїх працівників.

Будівники, Уряд дбає про вас!

15 лютого набрала чинності постанова КМУ від 23.01.2019 р. № 95 «Про внесення змін до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи»(1). Документом, зокрема, передбачено внесення змін до процедури затвердження та проведення експертизи проектів будівництва, які підлягають оцінці впливу на довкілля, а також проектів, що реалізуються із залученням бюджетних коштів чи кредитів, наданих під державні гарантії, тощо. Також скасовано норму щодо затвердження (схвалення) Кабміном проектів будівництва вартістю 400 млн грн. і більше. Прийняття змін дозволить зменшити час затвердження проектної документації від 3—6 місяців до 1 місяця. І це добре!

Кадрова революція наближається тихо…

Хмельницькі трудовики зробили детальний огляд(2) проекту Закону України від 20.02.2019 р. № 10069 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо посилення захисту прав працівників при укладенні трудового договору та відсторонення від роботи»(3)Якщо його буде прийнято, то фурор серед роботодавців даному Закону забезпечений. Адже пропонується:

• передбачити в КЗпП обов’язковість укладення трудового договору в письмовій формі;

• встановити перелік обов’язкових та додаткових умов трудового договору;

• визначити перелік документів та відомостей про особу, що подаються під час укладення трудового договору, а також встановити заборону вимагати документи, які не передбачено законом;

• регламентувати механізм встановлення випробування при прийнятті на роботу, а також порядок та підстави відсторонення працівника від роботи;

• встановити чіткий та вичерпний перелік умов укладення трудового договору на визначений строк.

Перевірки-2019: карусель закрутилась

25 лютого ДФС оприлюднила оновлений розділ IV плану-графіка перевірок щодо ПДФО, військового збору та ЄСВ станом на 21.02.2019 р. Кому цікаво — вам сюди(4).


(1)https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-poryadku-zatverdzhennya-proektiv-741.

(2)http://km.dsp.gov.ua/news/965-vs-trudov-dogovori-budut-ukladatisya-pismovo-zakonoproekt.html.

(3)http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65532.

(4)http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/362017.html.

Увага! Голосування!

Обери теми збірників на 2020 рік!
check
Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників