Новини

Лютий цього року виявився досить щедрим на питання, пов’язані із земельною тематикою. Чи не найскладнішою проблемою було визначення бази оподаткування для сплати єдиного податку четвертої групи та плати за землю.Адже торік було проведено загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів та затверджено технічну документацію щодо такої оцінки. У зв’язку з цим ДФС почала вимагати від підпорядкованих органів звіряти дані щодо бази оподаткування зазначеними податками із даними Держгеокадастру(1). Нагадаємо, що з рекомендаціями щодо складання податкових декларацій платника єдиного податку четвертої групи та з плати за землю наші читачі могли ознайомитися на сторінках журналуAgroUA(2019, № 1,  с.24,  42). Утім, найближчим часом вочевидь не менш актуальним буде питання подання уточнюючих податкових декларацій щодо цих податків, надто після отримання інформації про нормативну грошову оцінку земель. Тож невдовзі ми знову повернемося до цієї тематики.

З-поміж законодавчих новин на особливу увагу заслуговує набрання чинності з 7 лютого новим Законом України від 21.06.2018 р.№ 2473-VIII «Про валюту і валютні операції». Давно обіцяна владою валютна лібералізація має суттєво полегшити зовнішньоекономічну діяльність агробізнесу. Сподіваємося, що саме так буде і на практиці після того, як НБУ відпрацює і впровадить усі необхідні механізми нового валютного контролю. Про ці новації ми обов’язково розповімо нашим читачам на сторінках журналівAgroUAтаБухгалтеріяUA.

Нагадаємо також, що з 7 лютого набрав чинності новий Закон України від 06.12.2018 р. № 2639-VIII «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», яким встановлено низку вимог щодо надання операторами ринку харчових продуктів та імпортерами інформації про продукти.

Аграрним підприємствам також слід зважати на те, що останнім часом Кабміном було затверджено низку постанов, що визначають критерії ризиків, від яких залежить необхідність проведення планових перевірок Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Йдеться про перевірки:

• у сфері карантину рослин (постанова КМУ від 23.01.2019 р.№ 33), які можуть бути проведені у разі наявності ризиків зараження регульованими шкідливими організмами рослин та рослинних продуктів під час їх вирощування, виробництва, переробки, зберігання, транспортування або реалізації;

• у сфері захисту рослин (постановою КМУ від 23.01.2019 р.№ 34). Серед ризиків, зокрема, виділено неналежне застосування засобів захисту рослин та поширення шкідників, хвороб та бур’янів, небезпечних для рослин сільськогосподарського та іншого призначення, багаторічних і лісових насаджень, дерев, чагарників, рослинності закритого ґрунту, продукції рослинного походження;

• у сфері охорони прав на сорти рослин (постанова КМУ від 16.01.2019 р. № 24). Перевірка може бути проведена, зокрема, у разі наявності ризиків вивезення з України посадкового матеріалу (насіння) сортів рослин, що містять об’єкт інтелектуальної власності, без дозволу володільця патенту.


(1)Див. лист ДФС від 14.01.2019 р. № 1008/7/99-99-12-03-05-17 // БухгалтеріяUA. – 2019. – № 6. – С.13.

Увага! Голосування!

Обери теми збірників на 2020 рік!
check
Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників