Декларація з транспортного податку — 2019: поради юрособам

З-поміж різноманітних податків і зборів транспортний податок не користується надмірною увагою. В нього доволі лаконічне нормативне регулювання, вузька база оподаткування і чітка ставка. Втім, легковажити приписами законодавства тим, хто належить до сонму його платників, не варто: цей податок, як і його «колеги», потребує своєчасного декларування та сплати. Як юрособам відзвітуватися про нього, зараз і поговоримо.

Платники та база оподаткування

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєструвати в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктами оподаткування (пп.267.1.1 ст.267 ПКУ). Тож керівники та бухгалтери юросіб, які не мають у власності легковиків, можуть полегшено зітхнути та відкласти цю консультацію в сторону. Але якщо навіть легковик є, це ще не значить, що за нього слід заплатити податок. Адже для транс-
портного податку об’єктом оподаткування будуть лише ті легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Для 2019 року цей показник становить 1564875 грн.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№7 від 11.02.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua