Накопичувальна пенсійна система: діє чи ні?

Останнім часом деякі експерти відзначають, що накопичувальна система загальнообов’язкового пенсійного страхування (другий рівень) запрацювала з 01.01.2019 р., тому у січні 2019 року слід підвищити на 2% посадові оклади (тарифні ставки) працівників у штатних розписах. Та чи потрібно утримувати починаючи з січня 2019 року внески у розмірі 2% до Накопичувального пенсійного фонду та підвищувати у зв’язку з цим зарплату працівників?

Запровадження накопичувальної системи (другий рівень) з 01.01.2019 р. фактично не відбулося. Хоча Закон № 1058(1) містить низку норм щодо її запровадження, а також передбачає, що адміністративне управління Накопичувальним фондом здійснює виконавча дирекція ПФУ. А в чинній редакції п.9 р.XV Закону № 1058 визначено, що перерахування страхових внесків до накопичувальної системи запроваджується з 1 січня 2019 року. У цій же нормі зазначено, що КМУ до 1 липня 2018 року має забезпечити створення інституційних компонентів функціонування накопичувальної системи. Проте закон, необхідний для старту накопичувальної системи, Верховною Радою не було прийнято, що унеможливлює її функціонування з 01.01.2019 р. Та й перерахування страхових внесків до Накопичувального фонду може запроваджуватися починаючи з року, в якому буде забезпечено бездефіцитність бюджету ПФУ (ч.1 ст.1 Закону № 3668(2)).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№6 від 04.02.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск, зареєструйтесь
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua