Новини

Початок січня – це не лише календарний початок року, а старт для численних законодавчих та інших нормативно-правових новацій. Цікаво, що чимало цих змін стосуються сфери земельних відносин, а це украй важливо для сільськогосподарської галузі.

Так, з 1 січня 2019 року набрали чинності зміни, внесені до одного з найважливіших законодавчих актів для агропідприємств, – Закону України «Про оренду землі», з оновленою редакцією якого читачі можуть ознайомитися на сторінках цього номера журналу. Нагадаємо, що зазначені зміни зумовлено, зокрема, впровадженням нового порядку використання земель, які станом на 01.01.2019 р. залишилися у колективній власності сільгосппідприємств. Про ці новації докладніше можна дізнатися із журналу AgroUA (2018, № 1, с.13).

З 1 січня також було змінено нормативну грошову оцінку одиниці площі ріллі в АР Крим та областях щодо земель, оцінку яких не проведено. Адже наказом Мінагрополітики від 18.12.2018 р. № 605 у новій редакції викладено додаток 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого наказом Мінагрополітики від 23.05.2017 р. № 262. Тож ці зміни слід врахувати під час обчислення земельного податку за такі землі у 2019 році.

Мало того, з початку цього року всі дані щодо загальнонаціональної нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення зведено в єдину систему та створено портал (https://ngo.land.gov.ua/uk/) із можливістю онлайн-розрахунку оцінки зареєстрованих у Державному земельному кадастрі земельних ділянок. Як обіцяють у Держгеокадастрі, це спростить отримання відомостей про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які надаватимуться у формі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку в порядку надання адміністративних послуг.

Додамо, що починаючи з цього року рішення рад щодо нормативної грошової оцінки всіх земельних ділянок (у тому числі розташованих поза межами населених пунктів) мають офіційно оприлюднюватися відповідним органом місцевого самоврядування до
15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін. Такі вимоги передбачено оновленим п.271.2 ст.271 Податкового кодексу.

А от для сільгосппідприємств, які самостійно вирощують соєві боби та насіння свиріпи чи ріпаку, ДФС наприкінці минулого року підготувала малоприємний сюрприз. Посилаючись на відсутність визначення терміна «сільськогосподарське підприємство» у Податковому кодексі, ДФС в ІПК від 22.12.2018 р. № 5372/6/99-99-15-03-02-15/ІПК узяла під сумнів можливість застосування нульової ставки ПДВ при вивезенні за межі митної території України вказаних культур. Нагадаємо, що з аргументами ДФС та контраргументами проти такої точки зору можна ознайомитися на сторінках журналу БухгалтеріяUA (2019, № 1-2, с.54).

комплект 3
Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників