Рух розмінної монети в магазині: чи потрібні касові ордери

Підприємство роздрібної торгівлі застосовує РРО і веде касову книгу. Наприкінці робочого дня в місці проведення розрахунків залишається розмінна монета. Чи можна не оформляти щоденний рух розмінної монети прибутковим і видатковим касовими ордерами?

Згідно з п.15 Положення № 148(1) підприємства мають право зберігати у неробочий час готівку у своїх касах в сумі, що не перевищує самостійно встановлений ліміт каси.

Відповідно до його пп.3 і 4 готівка — це грошові знаки національної валюти України (банкноти і монети, у тому числі розмінні, пам’ятні монети, які є платіжними засобами). При цьому до готівки належить сума, фактично отримана від реалізації товарів (робіт, послуг), а також від операцій, безпосередньо не пов’язаних з реалізацією товарів (робіт, послуг). Ліміт залишку готівки в касі — граничний розмір готівки, що може зберігатися в касі (пп.16 п.3), а каса — це приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівки, інших цінностей, касових документів (пп.8 п.3). З цього випливають такі висновки:

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№3-4 від 21.01.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua