Чи потрібна касова книга в магазині

Підприємство планує створити структурний підрозділ (магазин). Передбачено, що отримана із застосуванням РРО готівкова виручка щодня здаватиметься до банку через інкасаторів. На сьогодні у бухгалтерії підприємства ведеться касова книга для відображення операцій з видачі готівки на відрядження і господарські потреби. Чи потрібна касова книга в магазині?

Відповідно до пп.2 п.3 Положення № 148(1) відокремлені підрозділи — це «філії, представництва, відділення та інші структурні підрозділи, що наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законодавством України».

Поняття «структурні підрозділи» розкрито у ст.64 ГКУ. Згідно з п.1 ст.64 ГКУ підприємство може складатися з виробничих структурних під-розділів (виробництв, цехів, відділень, дільниць, бригад, бюро, лабораторій тощо), а також з функціональних структурних підрозділів апарату управління (управлінь, відділів, служб тощо). Наведений перелік видів структурних підрозділів не є вичерпним, тож до нього цілком можна додати магазин, павільйон та інший вид торговельного підрозділу. При цьому функції, права та обов’язки структурних підрозділів підприємства визначаються положеннями про них і затверджуються в порядку, передбаченому статутом підприємства або іншими установчими документами (п.2 ст.64 ГКУ).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№3-4 від 21.01.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua