Відмова ДФС скасувати штрафи за начебто несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

Забігаючи наперед, зазначимо таке. За наявною інформацією, в ДФС за останні два роки практично немає рішень про задоволення скарг платників податків щодо скасування штрафів (п.1201 ПКУ) за нереєстрацію або несвоєчасну реєстрацію ПН/РК (п.201.10 ПКУ). Йдеться як про операції з кінцевими споживачами та/або неплатниками ПДВ (з громадянами, фізичними особами — підприєм цями, органами влади, з нерезидентами, з юридичними особами на єдиному податку тощо), коли сам факт оформлення податкової накладної за теорією ПДВ має абсурдний вигляд (не плутати з гібридною СЕА ПДВ), так і про операції зі звичайними платниками ПДВ.

При цьому департамент апеляцій ДФС не бере до уваги жодних, навіть очевидних доводів скаржників, наприклад, коли винуватцем в нереєстрації або в несвоєчасній реєстрації ПН/РК є сама ДФС в особі Департаменту ІТ-технологій. Робота цього департаменту викликає найбільше нарікань з боку платників податків, і ми впевнені, що рано чи пізно це стане предметом резонансного розслідування.

Прикладом такої абсурдної ситуації є опубліковані далі матеріали щодо накладання штрафу ГУ ДФС у м.Києві розміром більше 14 тис. грн. на одне з підприємств м.Києва за вищезазначене порушення. Скаржник ретельно описав сутність питання та додав до скарги документальні докази (квитанції) своєчасної протягом операційного часу відправки до ДФС сформованого файлу з ПН, а також квитанцію про доставлення цього файлу в електронну скриньку ДФС також в операційний час. Крім того, цілком правильно і обґрунтовано платник податків послався на норми п.201.10 ПКУ.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Скарги до ДФС: практика та результати» (Січень 2019)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
комплект 3
Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників