ДФС

Лист № 21030/7/99-99-11-04-04-17

від 11 липня 2018

Судова практика ВС: позовна давність, штрафи за ПДФО, форвардні контракти, ІСІ, помилки в ППР, не відшкодування ПДВ за АТО, РРО, повернення майна, представництва

ДФС за результатами аналізу та узагальнення судової практики Верховного Суду (далі — ВС) із окремих питань адміністрування податків та зборів повідомляє таке.

1. Щодо впливу факту підписання платниками податків актів звірок по розрахунках на перебіг строку давності

У постанові від 22.05.2018 р. № К/9901/24985/18 ВС визнав помилковими висновки судів попередніх інстанцій про те, що підписання сторонами актів звірок взаєморозрахунків вказує на визнання ТОВ своєї заборгованості перед ТОВ «П» за відповідними зобов’язаннями, оскільки цей акт посвідчує стан розрахунків та наявність заборгованості, яка рахується у складі платників податків, при цьому положення ст.264 ЦКУ не застосовується до спірних відносин, оскільки заборгованість є визнаною сторонами і не потребує визнання. Наявність заборгованості, що рахується в балансі або за балансом господарюючих суб’єктів сама по собі не вказує на переривання перебігу строку позовної давності за вимогами про стягнення зазначеної заборгованості.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Скарги до ДФС: практика та результати» (Січень 2019)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
комплект 3
Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників