Від перевірки до оскарження

Податкову перевірку, як досить вагомий недолік підприємництва в Україні, важко «переоцінити» з погляду впливу на моральний і фінансовий стан підприємця. Складно навіть собі уявити, що в Україні хтось зумів не порушити податкове законодавство, точніше, не був звинувачений у порушенні. Таке звинувачення знаходить своє первісне відображення в акті податкової перевірки.

Як відомо, податкова перевірка може закінчитися або складанням довідки, якщо порушення відсутні, або складанням акта, якщо порушення податкового законодавства встановлено (п.86.1 ст.86 ПКУ). Навіть за можливості закінчити перевірку оформленням довідки податківці часто самі радять платникам зробити бодай якісь нарахування податків за фактом перевірки. Це для того, аби, по-перше, не привертати зайву увагу до себе. Адже платник податків, який сплачує податки правильно, це, скоріше, виняток. А по-друге, податківцям тоді не треба буде захищати таку довідку перед комісією, яка приймає результати перевірки.

Порушення податкового законодавства виявляють за результатами перевірок: планових та позапланових, камеральних та у сфері трансфертного ціноутворення, електронних та фактичних, зустрічних звірок. Розглянемо докладніше документальні перевірки.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Скарги до ДФС: практика та результати» (Січень 2019)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
комплект 3
Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників