Початок нового року: що потрібно зробити юристу

Повсякденна робота юрисконсульта підприємства не надто залежить від пори року за вікном чи дати на календарі. Підготовка проектів наказів, розробка договорів, участь у переговорах чи судових засіданнях — процес перманентний, тож юристу слід бути повсякчас у всеозброєнні. Утім, і на його долю випадають турботи, пов’язані з закінченням одного календарного року та початком наступного.

Перш ніж братися за справи нового року, юристу варто ґрунтовно ознайомитися з новаціями у законодавстві, які цей рік приніс(1). Нерідко на практиці юристи підприємств готують для директорів чи навіть для керівників окремих структурних підрозділів своєрідні пам’ятки щодо тих змін у законодавстві, які стосуються діяльності юрособи. Аналіз очікуваних змін може потягнути за собою й потребу в оновленні чи навіть розробці нових зразків договорів, листів, іншої документації, підготовку нових редакцій чи доповнень до внутрішніх актів підприємства.

Безумовно, що одне з головних завдань юриста підприємства — робота з договорами. А завершення року — саме той момент, коли їх варто переглянути на предмет чинності. Навіть якщо ви впевнені, що жоден з них не кане в Лету з дванадцятим ударом годинника в новорічну ніч, варто все ж пересвідчитися, чи не спливає строк дії якогось правочину. Якщо це й справді так, то слід визначити та погодити з керівником подальшу долю відповідних домовленостей — буде в них поставлено крапку, слід їх пролонгувати автоматично чи з коригуванням умов.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№1-2 від 14.01.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
комплект 3
Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників