ПДВ у разі переуступки боргу

Підприємство поставляє електроенергію юридичним особам. Один з великих покупців не розрахувався за спожиту електроенергію, тому податкові зобов’язання з ПДВ у постачальника не виникли (застосовується касовий метод). За домовленістю з покупцем прийнято рішення укласти договір про відступлення права вимоги. Чи можна укладення такого договору вважати отриманням компенсації за поставлену електроенергію На яку дату потрібно нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ? Кому слід виписати податкову накладну: боржникові чи новому кредитору?

Відповідно до п.44 підр.2 р.ХХ ПКУ тимчасово, до 1 січня 2019 року, платники податку, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом. А за касовим методом дата виникнення податкових зобов’язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають постачанню) ним товарів (послуг) (пп.14.1.266 ст.14 ПКУ).

Відповідно до пп.14.1.255 ст.14 ПКУ відступлення права вимоги — операція з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№26 від 24.12.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 102грн.
Щоб придбати цей випуск, зареєструйтесь
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Безоплатні вебінари
для передплатників