Озеленення офісу і послуги флориста: ПДВ-наслідки

До офісу підприємства закуплено безліч дорогих кімнатних рослин (у горщиках) й укладено договір з флористом, який займатиметься доглядом за ними. Причина озеленення офісу — постійні візити іноземних партнерів, заради яких керівництво підприємства, власне, і старається. Чи має право підприємство на податковий кредит щодо ПДВ у сумі податку, сплаченого при купівлі рослин і оплаті договору з флористом?

Рішуче формувати податковий кредит по таких витратах наважиться далеко не кожний бухгалтер. Причина проста: брак аргументів для того, щоб встановити зв’язок витрат з господарською діяльністю.

Зауважимо, що багато бухгалтерів обережно ставляться не лише до декоративних рослин. Той самий підхід у них склався й до інших недешевих предметів інтер’єру: картин, панно, акваріумів, штучних фонтанів тощо. Сміливі ж бухгалтери пояснюють, що прагнення справити сприятливе враження на контрагентів і створити особливу атмосферу в офісі, зрештою, конвертується в довготривалу співпрацю з ними, тобто має пряме відношення до господарської діяльності. Дійсно, будь-якому важливому для підприємства контрагенту приємніше підписувати договір про співпрацю, насолоджуючись ароматом квітучої фрезії в красивому та світлому кабінеті, аніж запахом засобу для знищення тарганів в якому-небудь напівпідвалі.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№26 від 24.12.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників