Головбух хворіє: хто буде покараний за неподання податкової звітності?

Головний бухгалтер перебуває на стаціонарному лікуванні в медичному закладі. В цей час його заступник пропустив термін подання форми № 1ДФ. Чи можна притягнути до відповідальності заступника головного бухгалтера?

Взагалі-то форму № 1ДФ можна подавати й із запізненням, хоча це не врятує підприємство від штрафу у розмірі 510 грн. згідно з п.119.2 ст.119 ПКУ(1). Його застосовують як за неподання звіту, так і за його подання з порушенням встановленого терміну. Посилання на відсутність головбуха з поважної причини (у зв’язку з лікуванням) і спроба таким чином захистити підприємство від штрафу навряд чи будуть результативними.

Є причини, з яких подання податкової декларації, а форма № 1ДФ такою є (див. п.46.1 ст.46 ПКУ), можна продовжити. Вони перераховані в п.102.6 ст.102 Кодексу, але потребу в лікуванні неможливо пов’язати з жодною з них. На жаль, посилання платників податків на проходження лікування як підставу для звільнення від відповідальності за запізнення з поданням податкової декларації відкидають і судді: «суд не приймає доводи позивача про звільнення його від застосування штрафу з підстав перебування на амбулаторному лікуванні, оскільки норми податкового законодавства, якими встановлюється обов’язок платника податків стосовно строків та порядку звітування перед податковим органом, є безумовними та беззастережними, а винятки із встановлених правил можуть встановлюватися тільки законом» (див. постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 09.09.2013 р. у справі № 817/2612/13-а(2)). З такою відмовою в звільненні від штрафу стикнувся платник податків й в ухвалі Одеського апеляційного адміністративного суду від 25.05.2016 р. у справі № 814/273/16(3).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№26 від 24.12.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua