Головбух хворіє: хто буде покараний за неподання податкової звітності?

Головний бухгалтер перебуває на стаціонарному лікуванні в медичному закладі. В цей час його заступник пропустив термін подання форми № 1ДФ. Чи можна притягнути до відповідальності заступника головного бухгалтера?

Взагалі-то форму № 1ДФ можна подавати й із запізненням, хоча це не врятує підприємство від штрафу у розмірі 510 грн. згідно з п.119.2 ст.119 ПКУ(1). Його застосовують як за неподання звіту, так і за його подання з порушенням встановленого терміну. Посилання на відсутність головбуха з поважної причини (у зв’язку з лікуванням) і спроба таким чином захистити підприємство від штрафу навряд чи будуть результативними.

Повна версія матеріалу доступна для передплатників БУХГАЛТЕРІЯ

В мене вже оформлено передплату
Якщо ви -- передплатник, увiйдiть до особистого кабiнету
Безоплатні вебінари
для передплатників