Печатка підприємства: юридичної сили вже не має

Сьогодні бухгалтеру чи директору ще важко уявити своє підприємство без печатки. Однак печатки відходять в історію, як колись зникло з нашого вжитку гусяче перо. Зміни у законодавстві щодо скасування печаток приймалися вибірково, у кілька етапів. Тому досить часто постають запитання: чи можна працювати без печатки, а коли необхідно застосовувати печатку?

Обережні кроки

Першим кроком до скасування обов’язковості печатки стало те, що у грудні 2010 року Кабмін прийняв Постанову № 1216(1), якою було внесено зміни до Положення № 576(2). Цими змінами з тексту п.2 та абзацу другого п.9 зазначеного Положення виключено слова «штемпельно-граверні майстерні, печатки і штампи». Тобто урядом було скасовано функції органів внутрішніх справ щодо видачі дозволів на відкриття штемпельно-граверних майстерень і дозволів на виготовлення печаток і штампів. На підставі цих змін у законодавстві МВС зі свого боку в січні 2011 року Наказом № 5(3) скасувало Інструкцію № 17(4), яка передбачала порядок видачі дозволів на виготовлення печаток і штампів, а також містила вимоги щодо обов’язкової передачі печаток до органів внутрішніх справ для знищення у разі ліквідації підприємства.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№26 від 24.12.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 102грн.
Щоб придбати цей випуск, зареєструйтесь
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua