Продаж акцій: чи потрібно розподіляти «вхідний» ПДВ

Чимало підприємств є власниками цінних паперів, зокрема акцій. Це доволі зручний та доходний спосіб фінансового інвестування, адже підприємствам зазвичай гарантовано отримання дивідендів від емітента цих акцій. Власники акцій вправі розпоряджатися акціями на власний розсуд, скажімо, продавати їх. Але при цьому у продавців акцій — платників ПДВ можуть виникнути запитання на кшталт: «У грудні поточного року за посередництвом торговця цінними паперами ми продали на кругленьку суму акції іншого підприємства. Інших неоподатковуваних операцій у минулому та звітному році не здійснювали. Чи потрібно нам за підсумками грудня обчислювати частку використання в оподатковуваних/неоподатковуваних операціях та нараховувати податкові зобов’язання за ст.199 ПКУ щодо послуг адміністративного призначення, які були придбані з ПДВ протягом звітного місяця (оренда офісу, комунальні послуги, телефонний зв’язок тощо)?».

Це запитання лежить у дискусійній площині. На наш погляд, аби уникнути податкових ризиків, підприємству ліпше розрахувати частку використання товарів/послуг, необоротних активів у оподатковуваних та, відповідно, неоподатковуваних операціях у порядку, передбаченому ст.199 ПКУ. Хоча, значною мірою, визнавати у зв’язку з подібним неоподатковуваним продажем цінних паперів так звані «компенсувальні» податкові зобов’язання вкрай нелогічно.

Що говорить ПКУ

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№26 від 24.12.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників