Підстава для визнання госпоперації нереальною

Чи є відсутність у платника податків сертифіката відповідності підставою для висновку про нереальність господарської операції?

Насамперед слід зазначити, що відповідно до ст.1 Закону № 124(1) сертифікація — це підтвердження відповідності третьою стороною (особою, яка є незалежною від особи, що надає об’єкт оцінки відповідності, та від особи, що заінтересована в такому об’єкті як споживач чи користувач), яке стосується продукції, процесів, послуг, систем або персоналу. Водночас документ про відповідність — це декларація (в тому числі декларація про відповідність), протокол (у тому числі протокол випробувань), звіт, висновок, свідоцтво, сертифікат (у тому числі сертифікат відповідності) або будь-який інший документ, що підтверджує виконання певних вимог стосовно об’єкта оцінки відповідності.

Виходить, що сертифікат відповідності є документом підтвердного характеру, який засвідчує відповідність товару (роботи, послуги тощо) вимогам чинного законодавства. Отже, сертифікат відповідності не можна вважати документом, який стосується господарської операції, що здійснюється між платниками податків, з кількох причин:

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№25 від 17.12.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua