Оренда приміщення у нерезидента: особливості оподаткування

Підприємство орендує приміщення у нерезидента на території України. Чи потрібно нараховувати ПДВ та податок з доходів нерезидента? Зокрема, чи сплачувати податок з доходів нерезидента у разі закриття заборгованості шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог або списання заборгованості (без її оплати)?

Згідно з пп.«б» п.185.1 ст.185 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ.

Місцем постачання послуг, які пов’язані з нерухомим майном, є фактичне місцезнаходження такого майна (пп.186.2.2 ст.186 ПКУ). Отже, послуги з надання в оренду приміщення, яке знаходиться на території України, мають оподатковуватись ПДВ за ставкою 20%.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№25 від 17.12.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua