Положення про відрядження: навіщо воно треба і як його скласти

Положення про відрядження — внутрішній документ підприємства, який складається для того, аби підприємство та його працівники знали про свої права та обов’язки під час організації й здійснення відряджень, а також про відповідальність, якщо у процесі відряджень буде допущено певні порушення.

Припустімо, працівник вирушає у відрядження вперше у житті. Але йому не повідомили, що після його закінчення він має подати авансовий звіт у чітко визначені строки. Або ж повідомили, але працівник, схвильований майбутнім відрядженням у якийсь екзотичний Куала-Лумпур чи загадковий Гонолулу, пропустив інформацію про строки повз вуха. Результат — строк подання авансового звіту перевищено, й у працівника автоматично з’явився оподатковуваний дохід(1). Може виникнути спір стосовно утримання з такого доходу ПДФО та військового збору. І якщо він плавно перетече до зали суду, то навіть самому царю Соломону не вдасться встановити, хто винен. Працівник вочевидь стверджуватиме, що його не попередили, а керівник підприємства присягатиметься мамою, що працівнику було надано детальні усні інструкції.

Нічого подібного не станеться, якщо скласти Положення про відрядження та ознайомити з його вимогами усіх працівників (під розпис). Адже буде встановлено правила гри, яких потрібно просто дотримуватися. А хто цього не робитиме — сам винен.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Відрядження & підзвіт» (Грудень 2018)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників