Відрядження & підзвіт

Cитуацій, пов’язаних з відрядженнями та іншими випадками підзвіту, в житті суб’єктів господарювання не перелічити. Тож в аналітичних статтях цього збірника ми намагалися відобразити найважливіші, які, маємо надію, будуть не лише корисними у практичній роботі, але й цікавими для прочитання.

Головною темою є, звісно, матеріали про відрядження у межах України та за кордон, як кажуть, від А до Я — від видачі авансу до складання авансового звіту. Відрядження, у тому числі без авансу, розглядаються з усіх можливих аспектів: організаційного, документального, бухоблікового та податкового.

Також читачі збірника зможуть застосувати на практиці наші поради про те, як скласти Положення про відрядження та різноманітні документи, що підтверджують зв’язок відрядження із господарською діяльністю, як правильно оплатити дні відрядження, а також дні тимчасової непрацездатності, якщо працівник у відрядженні несподівано захворів. Якщо підприємство збирається відправити працівника у відрядження на автомобілі — зважте і на нашу думку.

Щодо численних роз’яснень ДФС з питань відряджень, то для зручності читачів їх основні думки та головні висновки зведено в таблицю.

Стосовно інших підзвітних ситуацій (коли працівник виконує доручення підприємства за рахунок виданих йому коштів) буде цікаво розглянути як звичайний, так і «кредитовий» підзвіт, з яким останнім часом виникло чимало податкових проблем. Не забули ми й про закупівлю сільгосппродукції у населення, що є актуальною не лише в агропромисловому секторі економіки, а й у ресторанному бізнесі. Щоправда, цього разу ми пропонуємо подивитися, що є вигіднішим: здійснювати закупівлю самостійно чи перекласти її на плечі приватного підприємця.

Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників