Відрядження: оплата багажу понад дозволену вагу

Працівник повернувся з закордонного відрядження та додав до авансового звіту документ, що підтверджує оплату корпоративною карткою переважок багажу в аеропорту. 
Чи можна кваліфікувати цю оплату як витрати на відрядження? Чи є ризик, що під час перевірки представники ДФС кваліфікуватимуть її як додаткове благо?

Згідно з пп.170.9.1 ст.170 ПКУ не є доходом платника податку – фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем, сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, зокрема, на проїзд, у тому числі перевезення багажу, як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження.

Аналогічна норма існує і в пп.«а» п.7 р.ІІІ Інструкції № 59(1). Хоча вимоги цього нормативно-правового акта не обов’язкові для виконання суб’єктами підприємництва (вони стосуються лише бюджетників), його можна використовувати як певний орієнтир. До речі, і контролери часто звертаються до Інструкції № 59 у своїх роз’ясненнях(2).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№24 від 10.12.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua