Оренда: здавати невигідно, винаймати — клопітно

ідображення в обліку вартості комунальних послуг, які відшкодовуються орендарями, — запитання, що виникає у кожного суб’єкта підприємництва, який здає приміщення в оренду. Здавалося б, усе вельми просто: здати в оренду приміщення без можливості користуватися комунальними послугами неможливо. А наявність документів, які свідчать про надання приміщення в оренду і вартість комунальних послуг, що надаються з метою опалення, водопостачання, енергозабезпечення тощо цих приміщень, дозволяє обґрунтовано обчислити суми витрат на комунальні послуги, що підлягають відшкодуванню орендарями.

Якщо розглядати ситуацію, керуючись логікою, справедливо було б відображати суму комунальних витрат і у складі доходів, і у складі витрат (або не відображати на рахунках обліку витрат і доходів), оскільки орендодавець виступає в ролі «транзитера». На жаль, ПКУ не містить прямої норми, яку можна застосувати для відображення суми комунальних послуг, що відшкодовуються у такий спосіб.

ДФС вважає (див. наведену далі ІПК), що для відображення в обліку таких операцій можна застосувати правила, що регламентують облік надання додаткового блага фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємництва. А у своєму повідомленні, наведеному на сайті ДФС (див. на с.62), фіскальне відомство було лояльнішим, визнаючи вартість комунальних послуг, які відшкодовуються, доходами від підприємницької діяльності за наявності умови їх відшкодування в договорі.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№23 від 03.12.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників