Звичайна ПН замість пільгової: які наслідки для покупця?

Підприємство (платник ПДВ) придбало товар, який згідно з нормами ПКУ звільняється від оподаткування ПДВ. Однак постачальник оподаткував цей товар за ставкою 20% і ПН зареєстрував в ЄРПН. Виправляти помилку продавець відмовляється. Як покупцю відобразити такий ПДВ в обліку?

Якщо платник ПДВ придбає пільговий товар, тобто товар, який згідно з нормами ПКУ звільняється від оподаткування ПДВ (наприклад, книги, у тому числі електронний контент вітчизняного виробництва, які звільняються від ПДВ згідно з пп.197.1.25 ст.197 ПКУ), то продавець має на таку операцію скласти ПН за першою подією з урахуванням таких особливостей:

1) у лівому верхньому кутку в графі «Складена на операції, звільнені від оподаткування» слід зробити запис «Без ПДВ» (п.201.3 ст.201 ПКУ);

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№23 від 03.12.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua