Із загальної — на спрощену систему оподаткування: нюанси переходу

Зміна системи оподаткування — це клопітка справа. Адже треба виконати певну організаційну роботу, пов’язану із таким переходом, переналаштувати облік на нові правила, розібратися в правилах оподаткування операцій, що виникли на стику різних систем оподаткування. Але інколи справа варта заходу. Позаяк вигоди роботи на єдиному податку очевидні: спрощений облік та звітність, а також не обтяжливий податковий тиск — приваблива перспектива для бізнесу. Тож попри певні організаційно-облікові складнощі, підприємства все-таки часто-густо наважуються на перехід із загальної на спрощену систему оподаткування. Про те, на що слід звернути увагу під час «міграції» підприємства — платника податку на прибуток та ПДВ до третьої групи платників єдиного податку, ми розповімо в статті.

Насамперед повідомляємо, що платник може перейти на спрощену систему оподаткування лише якщо він відповідає низці умов, передбачених у пп.3 п.291.4 ПКУ. Так, аби потрапити до третьої групи платників єдиного податку, у підприємства-«мігранта» обсяг доходу протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, не повинен перевищувати 5 млн грн., і воно не повинно займатися забороненими для спрощеної системи видами діяльності. Перелік останніх перелічено в п.291.5 ст.291 ПКУ.

Якщо із такими «вступними» критеріями у фірми все гаразд, то платнику податку на прибуток можна без вагань запускати процес переходу на спрощену систему оподаткування. Стартує він із подання заяви.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№23 від 03.12.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua