Коригування фінрезультату при списанні безнадійної заборгованості

Підприємство списало безнадійну дебіторську заборгованість у межах резерву сумнівних боргів (Дт 38 Кт 36). Чи потрібно робити коригування фінансового результату?

Так, потрібно, але у разі дотримання необхідних умов.

В пп.139.2.2 ст.139 ПКУ чітко зазначено, що фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму списаної дебіторської заборгованості (у тому числі за рахунок створеного резерву сумнівних боргів), яка відповідає ознакам, визначеним пп.14.1.11 ст.14 ПКУ. В цьому підпункті наведено перелік ознак заборгованостей, які набувають статусу безнадійних, якщо відповідають хоча б одній із перелічених ознак. Наприклад, там є заборгованість за зобов’язаннями, щодо яких минув строк позовної давності, тощо.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№22 від 26.11.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 102грн.
Щоб придбати цей випуск, зареєструйтесь
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua