Профілактичні щеплення: що мають знати керівник і бухгалтер

Промайнула золота осінь, а разом з нею теплі дні, працівники зашморгали носами, і багато роботодавців згадали про профілактичні щеплення.

Так склалося, що слово «щеплення» у багатьох із них кореспондує зі словом «грип». Але це не більш ніж стереотип. Просто в осінньо-зимовий період усі ЗМІ пильно стежать саме за грипом через його гостру заразність. Однак існує чимало й інших заразних хвороб, про які ми вкрай рідко чуємо, що саме по собі щастя. Ворогу не побажаєш дізнатися з ранкового випуску теленовин про те, що якесь місто (район, область, взагалі півкраїни) накрило епідемією гепатиту, поліомієліту або (який жах!) черевного тифу. Отже, сьогодні докладно і всебічно поговоримо про вакцинацію.

Одразу визначимося із термінами. Вакцинація — це створенням у людини штучного імунітету до певних інфекційних хвороб шляхом введення вакцини чи імуноглобуліну (п.5 р.I Календаря щеплень(1)). А профілактичні щеплення — це безпосереднє введення в організм людини медичних імунобіологічних препаратів для створення специфічної несприйнятливості до інфекційних хвороб (ст.1 Закону № 1645(2)). Інакше кажучи, метою вакцинації є попередження інфекційних хвороб, а щеплення — інструмент для досягнення цієї мети.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№22 від 26.11.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua