Інспекційне відвідування інспектором праці

Чи зобов’язаний інспектор праці під час проведення інспекційного відвідування пред’явити об’єкту відвідування чи уповноваженій ним особі направлення на здійснення
перевірочного заходу?

Процедуру проведення інспекційних відвідувань посадовими особами органів Держпраці регламентовано Порядком № 295(1). Зокрема, згідно з п.9 Порядку № 295, інспектор праці під час проведення інспекційного відвідування повинен пред’явити об’єкту відвідування або уповноваженій ним посадовій особі своє службове посвідчення. І це єдиний документ, про необхідність пред’явлення якого свідчить Порядок № 295. Але на практиці це не так.

У ст.19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на основі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Що ж до здійснення органами влади державного нагляду у сфері господарської діяльності в цілому, то процес його організації врегульовано нормами Закону про держнагляд(2). Якщо говорити предметніше, то відповідно до ч.5 ст.2 Закону про держнагляд органи Держпраці під час здійснення покладених на них контрольних функцій зобов’язані забезпечити дотримання вимог ст.1 і 3, частин 1, 4, 6—8, абз.2 ч. 10, частин 13 і 14 ст.4, частин 1—4 ст.5, ч.3 ст.6, ч.1—4 і 6 ст.7, ст.9, 10, 19, 20, 21, ч.3 ст.22 зазначеного Закону. В ч.2 ст.7 Закону про держнагляд зазначено, що на підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові й засвідчується печаткою.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№21 від 19.11.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua