Повернення товару: документ, який посвідчує особу покупця

Для видачі грошей покупцеві, що повертає товар належної якості (сковороду) протягом
14 днів після здійснення купівлі, потрібний документ, що посвідчує його особу.
Чи може таким документом бути пенсійне посвідчення?

Статтею 9 Закону про захист прав споживачів встановлено, що споживач має право на обмін товару належної якості протягом 14 днів, не рахуючи дня купівлі, якщо товар не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом із проданим товаром. Також споживач має право в цей самий строк розірвати договір купівлі-продажу, тобто повернути товар належної якості та свої гроші.

Водночас п.8 р.III Порядку застосування РРО(1) встановлено, що при поверненні товару вартістю понад 100 грн. працівник суб’єкта підприємництва, що здійснює розрахунки (інша матеріально відповідальна особа), повинен скласти акт про видачу коштів, у якому необхідно зазначити в т.ч. дані документа, що встановлює особу покупця. Однак який саме це документ (документи), у Порядку не уточнюється. Тож, користуючись аналогією закону, насамперед звернімося до нормативно-правового акта спеціального законодавства — Закону про нотаріат(2), оскільки саме в ньому міститься чіткий перелік документів, що встановлюють особу фізичної особи.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№21 від 19.11.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua