Повернення технічно складних побутових товарів

Споживач повертає до магазину побутової техніки браковану варильну поверхню. Однак касового чека РРО у нього немає — є лише технічний паспорт на товар зі штампом «Сплачено». Чи можна у цьому випадку прийняти браковану варильну поверхню і повернути споживачеві гроші?

Згідно з п.1 ст.11 Закону про захист прав споживачів у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов’язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника, зокрема, розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми. Водночас п.11 цієї статті встановлено, що «вимоги споживача розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, — технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу. Вимоги споживача щодо технічно складних побутових товарів розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, передбаченого Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу».

Повна версія матеріалу доступна для передплатників БУХГАЛТЕРІЯ

В мене вже оформлено передплату
Якщо ви -- передплатник, увiйдiть до особистого кабiнету