Повернення технічно складних побутових товарів

Споживач повертає до магазину побутової техніки браковану варильну поверхню. Однак касового чека РРО у нього немає — є лише технічний паспорт на товар зі штампом «Сплачено». Чи можна у цьому випадку прийняти браковану варильну поверхню і повернути споживачеві гроші?

Згідно з п.1 ст.11 Закону про захист прав споживачів у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов’язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника, зокрема, розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми. Водночас п.11 цієї статті встановлено, що «вимоги споживача розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, — технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу. Вимоги споживача щодо технічно складних побутових товарів розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, передбаченого Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу».

 Тож стосовно повернення складних побутових товарів (їх перелік затверджено Постановою № 231(1)) Закон про захист прав споживачів однозначний: споживач повинен пред’явити і технічний паспорт, і розрахунковий документ (у нашому випадку — касовий чек РРО). Варильну поверхню (код згідно з УКТ ЗЕД 7321119000) включено до названого переліку, тому у разі її повернення до магазину потрібно пред’явити одночасно обидва вищезгадані документи.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№21 від 19.11.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua