Перетворення підприємства: ПДВ-наслідки

В Україні спостерігається природний процес «життя» підприємств. Власники спочатку створюють підприємства, а потім із різних причин можуть провадити їхню реорганізацію: поділяти, приєднувати, виділяти, перетворювати. На бухгалтера в цих випадках зазвичай покладають вирішення всіх «технічних» питань, у тому числі пов’язаних із податковим обліком. Сьогодні детально розглянемо ПДВ-наслідки перетворення підприємства.

Навіщо здійснюють перетворення?

Нагадаємо, що згідно зі ст.108 ЦКУ(1) перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. Хоча формально вважається, що в процесі реорганізації (у тому числі перетворення) одна юридична особа припиняється і виникає нова юридична особа (ст.107 ЦКУ).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№21 від 19.11.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua