Як оформлювати відрядження працівників з філії до головного підприємства

Відрядження працівників з філії до головного підприємства чи між філіями одного підприємства — досить часте явище. Звісно, виникає питання: чи можна такі поїздки назвати відрядженням? Адже матимемо неприємні наслідки, якщо ДФС чи Держпраці дійде висновку, що такі відрядження поза законом. Бухгалтерів зазвичай хвилює, чи вважатимуться такі поїздки працівника відрядженням і чи не буде зобов’язане підприємство компенсувати йому добові витрати, витрати на проїзд і проживання.

Що вважати відрядженням

Почати варто з визначення терміна «відрядження», яке містить п.1 р.І Інструкції № 59(1). Службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства, установи й організації на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Філії та інші відокремлені підрозділи» (Листопад 2018)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua