Придбання машини для розсипання солі: наслідки в обліку

Підприємство планує придбати машину для розсипання піщано-сольової суміші (спредер) та саму суміш. Їх буде використано для догляду за автостоянкою покупців у зимовий період. Як такі покупки відображати в обліку?

Ринок зараз пропонує покупцям чимало варіантів розкидачів піщано-сольової суміші (так званих спредерів). Вони можуть бути ручними або кріпитися до автомобіля, мати різний об’єм для завантаження суміші та розбіжну ширину розкидання тощо. Усі ці характеристики впливають на ціну техніки, але незалежно від вартості такі об’єкти явно розраховані служити більше року.

До того ж спредер — це закінчений пристрій з усіма пристосуваннями та приладдям. Він конструктивно відокремлений і призначений для виконання певних самостійних функцій. Тобто, придбавши таку техніку, бухгалтер матиме справу або з основним засобом (ОЗ), або з малоцінним необоротним матеріальним активом (МНМА) (п.4 ПБО-7 «Основні засоби»). Все залежить від того, який вартісний критерій використовує підприємство для розмежування таких об’єктів обліку. Нагадаємо, що вартісні ознаки предметів, які входять до ОЗ та МНМА, слід зазначати в розпорядчому документі про облікову політику підприємства (п.2.1 Методрекомендацій № 635(1)). Розглянемо обидва варіанти.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№20 від 12.11.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua