Шановні передплатники!

Звертаємо вашу увагу, що наразі на сайті розміщено АКТУАЛЬНУ версію Податкового кодексу з усіма правками, які набрали чинності (станом на 01.02.2020 р.).

Ви можете користуватися електронною версію або ВЕРСІЄЮ ДЛЯ ДРУКУ, якщо звикли до друкованих видань. Роздруківка матиме звичний журнальний вигляд.

А ми чекаємо на офіційне опублікування змін, внесених до Податкового кодексу законопроєктом № 1210.

Про вихід друкованої версії буде повідомлено додатково. Слідкуйте за новинами на сайті або на нашій сторінці у Facebook.

Податковий кредит з ПДВ на підставі тимчасової митної декларації

Чинне податкове законодавство України є чималим пластом інформації, засвоєння якого займає значну частину часу кожного, хто стикається з ним у правозастосовній практиці. При цьому деякі положення окремих нормативних актів, зокрема ПКУ, викладені таким чином, що встановлюють дуже широкі межі можливих варіантів поведінки платників податків. Якщо на додаток до цього звернути увагу на норми інших джерел права, що регулюють суспільні відносини у сфері утримання податків і зборів, як-то МКУ(1), постанови Кабінету Міністрів, накази Міністерства фінансів та інші документи, які іноді дещо не стикуються, а іноді й зовсім суперечать один одному. Що ж тоді робити платникові податків і чим керуватися? Одну з таких суперечливих ситуацій ми й розберемо.

Протиріччя законодавства

Якщо платник податків стикається з ситуацією, коли, з одного боку, певна сфера правових стосунків начебто належним чином і врегульована, а з іншого — він не упевнений на всі 100% у тому, що своїми, здавалося б, правильними діями не накличе на себе гнів контролерів, тоді на перший план виходять роз’яснення контролюючого органу. У такій ситуації листи ДФС та її територіальних органів стають для платника податків головним орієнтиром у господарській діяльності. У результаті суб’єкт підприємництва на практиці змушений спиратися не на закони та підзаконні акти, а на документи, що носять рекомендаційний і роз’яснювальний характер. І все б нічого, якби позиція фіскального органа щодо конкретних проблемних аспектів залишалася стабільною і незмінною. Але, на жаль, на практиці ми маємо протилежне. І якщо сьогодні думка фахівців із ДФС з актуального питання одна, то немає абсолютно ніяких гарантій, що з часом вона не зміниться. І ситуація з можливістю формування податкового кредиту на підставі тимчасової митної декларації — один з яскравих прикладів «зміни настроїв» у правозастосовній практиці.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№20 від 12.11.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників