Шановні передплатники!

Звертаємо вашу увагу, що наразі на сайті розміщено АКТУАЛЬНУ версію Податкового кодексу з усіма правками, які набрали чинності (станом на 01.02.2020 р.).

Ви можете користуватися електронною версію або ВЕРСІЄЮ ДЛЯ ДРУКУ, якщо звикли до друкованих видань. Роздруківка матиме звичний журнальний вигляд.

А ми чекаємо на офіційне опублікування змін, внесених до Податкового кодексу законопроєктом № 1210.

Про вихід друкованої версії буде повідомлено додатково. Слідкуйте за новинами на сайті або на нашій сторінці у Facebook.

Головне за тиждень (5 - 11 листопада)

Податок на виведений капітал: чергові негаразди

Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики відстрочив прийняття рішення стосовно проекту Закону України від 05.07.2018 р. № 8557 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал»(1).

Причиною стало те, що погоджений Мінфіном з Міжнародним валютним фондом варіант нейтрального для бюджету запровадження нового податку є неприйнятним ні для авторів законопроекту, ні для бізнесу в цілому. Зокрема, запропоноване Мінфіном поширення дії податку лише на суб’єктів мікро- і малого бізнесу з річним оборотом до 200 млн грн. дискредитує саму ідею запровадження нової форми оподаткування корпоративного прибутку і залишає широкі можливості великому бізнесу уникати сплати податку на прибуток. А пряма заборона юридичним особам використовувати спрощену систему оподаткування, передбачену для третьої групи платників єдиного податку, також запропонована Мінфіном, прямо суперечить вимогам Президента України, який є автором законопроекту про податок на виведений капітал, не погіршувати умови ведення бізнесу для малого бізнесу.

Податки і збори: все вище, і вище, і вище! 

Минулого тижня у Верховній Раді з ініціативи Уряду зареєстровано проект Закону України від 05.11.2018 р. № 9260 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів»(2)Уряд, зокрема, хоче:

  • з 1 липня 2019 року збільшити ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 9%;
  • з 1 січня 2019 року підвищити ставку екологічного податку за викиди двоокису вуглецю (СО2) стаціонарними джерелами з 0,41 грн./тонну до 10 грн./тонну;
  • збільшити ставки рентної плати за користування надрами для видобування нафти і конденсату на 2 відсоткових пункти та для залізної руди — на 0,8 відсоткового пункту;
  • збільшити ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 50%.

Крім того, пропонується низка новацій для суб’єктів господарювання, що мають справу з пальним. Зокрема, пропонується запровадити ліцензування діяльності всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним. І це ще далеко не все.

Але почекаємо, що скажуть на пропозиції Уряду депутати.

Настав час щеплень від грипу

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє(3), що з доходу працівника у вигляді оплаченої вакцинації ПДФО не утримується, оскільки спрацьовує звільнення, передбачене пп.165.1.19 ст.165 ПКУ. Не буде й утримання військового збору. На вартість щеплення нараховувати ЄСВ також не потрібно, адже такі витрати роботодавця не належать до фонду оплати праці.

А докладніше про профілактичні щеплення читайте в одному з найближчих номерів нашого журналу.

Охорона праці: скупий платить двічі

Управління Держпраці у Хмельницькій області популярно роз’яснює питання щодо фінансування заходів з охорони праці, які повинні здійснювати роботодавці. Як не дивно, але написано дуже цікаво: тож, роботодавці, зазирніть сюди(4).


(1)https://yuzhanina.in.ua/novini/item/295-komitet-nadav-minfinu-mozhlyvist-napratsiuvaty-inshi-umovy-vprovadzhennia-pnvk.html.

(2)http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64888.

(3)http://kh.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/355154.html.

(4)http://km.dsp.gov.ua/news/419-yak-zakonodavcho-vregulovano-pitannya-schodo-vidlennya-koshtv-na-zahodi-z-ohoroni-prac.html.

Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників