Головне за тиждень (29 жовтень - 4 листопада)

Форми ПН і РК оновлено!

Оновлення форм ПН і РК не застало бухгалтерську спільноту зненацька — чутки про майбутні зміни ходили давно. Тож сьогодні залишається констатувати: Мінфін видав наказ від 17.09.2018 р. № 763 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307», відповідно до якого у новій редакції викладено форми ПН і РК та порядок їх заповнення. Подробиці й нюанси — в актуальному коментарі на с.10.

За наявною інформацією, наказ Мінфіну готується до опублікування 06.11.2018 р., тому нові форми ПН і РК почнуть застосовуватися з 1 грудня 2018 року.

Не ховайте ваші грошенята

Чернівецькі фіскали нагадують(1), що у представників ДФС є право вилучати готівку з каси підприємства у рахунок погашення податкового боргу без згоди керівника, але на підставі рішення суду. Якщо у підприємства утворився податковий борг у результаті несплати грошового зобов’язання, визначеного ним у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, то гроші з каси можна вилучити за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) органу ДФС без звернення до суду, за умов, визначених в абзаці другому п.95.5 ст.95 ПКУ.

Пенсійний фонд: роботодавці, пройдіть до кабінетів

ПФУ повідомив(2) про старт роботи кабінету страхувальника (роботодавця), вхід до якого здійснюється через електронний цифровий підпис. У ньому можна переглянути інформацію стосовно сплати ЄСВ, у тому числі щодо заборгованості підприємства з цього внеску. Окрім того, у кабінеті містяться відомості щодо звітності зі сплати ЄСВ. Зокрема, роботодавець може бачити зауваження до його звітів та рекомендації щодо усунення неточностей. Стала доступною ще одна важлива функція: можливість отримати інформацію для розрахунку суми виплати за період тимчасової непрацездатності працівника (лікарняні). Також роботодавці можуть дізнатись про порушення прав своїх працівників — у кабінеті, зокрема, міститься інформація про застрахованих осіб, які з вини роботодавця не одержали зарахування певного періоду до страхового стажу. То ж Пенсійний фонд зазиває роботодавців до кабінетів не даремно.

Громадяни, Мінсоцполітики любить вас!

Директоратом норм та стандартів гідної праці (в структурі Мінсоцполітики є і такий!) розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця»(3). Автори законопроекту пропонують посилити захист прав працівників у разі порушення строків виплати зарплати, для чого:

  • зобов’язати роботодавців сплачувати працівникам пеню у розмірі облікової ставки НБУ за кожний день затримки понад 15 днів;
  • надати працівникам право тимчасово припинити роботу в разі затримки виплати зарплати на термін не більше 15 днів;
  • виплачувати працівникам компенсацію у розмірі трьох середньомісячних зарплат (за останні 12 місяців) у разі порушення справи про банкрутство роботодавця або припинення трудового договору у разі звільнення працівника до порушення цієї справи.


(1)http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/354725.html.

(2)https://www.pfu.gov.ua/225360-na-veb-portali-elektronnyh-poslug-pensijnogo-fondu-ukrayiny-zapratsyuvav-kabinet-robotodavtsya/.

(3)https://www.msp.gov.ua/projects/363/.

Увага! Голосування!

Обери теми збірників на 2020 рік!
check
Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників