ПДФО та військовий збір: придбання земельної ділянки у фізособи

Власники квартир у новобудові створили ОСББ. Земля, на якій споруджено будинок, належить фізичній особі. На загальних зборах мешканців було вирішено придбати у неї цю землю площею 0,25 га. Яким чином ОСББ як юрособа — покупець земельної ділянки має утримати й сплатити ПДФО та військовий збір? Як правильно відобразити таку операцію у податковому розрахунку за формою № 1ДФ?

Якщо йдеться про купівлю у фізособи земельної ділянки, призначеної для будівництва й обслуговування жилого будинку, то ОСББ як податковий агент під час оподаткування доходу фізособи може застосувати пільгове правило, встановлене у п.172.1 ст.172 ПКУ. У податковому розрахунку за формою № 1ДФ слід вказувати як оподатковувані доходи фізособи від продажу ділянки, так і неоподатковувані.

Нагадаємо, що за загальним правилом, якщо юрособа придбаває землю у фізособи, то вона виступає податковим агентом щодо доходу, який виплачує такому продавцю ділянки. Згідно з п.172.2 ст.172 ПКУ дохід, отриманий фізособою від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п.172.1 ст.172 ПКУ, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в цьому пункті, оподатковують податком на доходи за ставкою 5%. Окрім того, з таких виплат слід утримати й військовий збір за ставкою 1,5% (пп.1.2 п.161 підрозд.10 розд.XX ПКУ).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№18 від 29.10.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua