Головне за тиждень (22 - 28 жовтень)

Електронна звітність: з 7 листопада — кваліфіковані сертифікати!

Акредитований центр сертифікації ключів ІДД ДФС повідомляє(1), що з 7 листопада 2018 року він почне формувати усім своїм клієнтам виключно кваліфіковані сертифікати. Як і раніше, такі сертифікати застосовуватимуться користувачами електронних довірчих послуг під час подання електронної звітності, організації електронного документообігу тощо. Водночас посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані до 07.11.2018 р., обслуговуватимуться й надалі — до закінчення строку їх чинності.

Перші жертви трудових перевірок

Як відомо, з 5 жовтня 2018 року податківці розпочали боротьбу з роботодавцями за виведення доходів їх працівників із тіні. Звісно, усіх цікавить питання, які види діяльності, на думку перевіряючих, найбільш «тінисті». Начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ДФС у Черкаській області Н. Бойко, не вагаючись, відповіла(2): готельний бізнес, перевезення пасажирів і вантажів, торгівля, ресторанний бізнес, будівництво, охоронна діяльність, сільське господарство, лісове господарство. Вона також докладно розповіла, які документи вимагатимуть від робтодавців перевіряючі. Отже, за посиланням 2 пройти варто.

Договори ЦПХ, або Вчіться на чужих помилках!

Управління Держпраці в Хмельницькій області (ледве приховуючи радість і водночас демонструючи задоволення від виконаної «штрафної» роботи) розповідає повчальну історію(3) про підміну трудових договорів договорами цивільно-правового характеру. Адже, насправді, якщо в наявності ознаки, притаманні трудовим відносинам, то про жодний договір ЦПХ йтися не може. «Трудовики» вкотре підкреслюють: «цивільно-правові договори застосовуються, як правило, для виконання разової конкретної роботи, що спрямована на одержання результатів, і у разі досягнення цієї мети договір вважається виконаним і дія його припиняється».

Поновлено рентну звітність

Зміна форм податкової звітності завжди в топі бухгалтерських новин, тож наказ Мінфіну від 21.08.2018 р. № 707, яким внесено зміни до Податкової декларації з рентної плати, відразу привертає увагу. Однак аналізувати його поки що зарано. Наказ набере чинності нескоро — з 12 лютого 2019 року, але не раніше дати опублікування.

Бухгалтерський облік без головбуха

Чимало керівників, які з будь-яких причин не мають головбуха, цікавить запитання: «як заповнюється поле «Головний бухгалтер» при поданні податкової звітності в електронному вигляді та як при цьому здійснюється накладення ЕЦП, якщо штатним розкладом не передбачено посаду головного бухгалтера або посада вакантна, та чи потрібно в такому випадку подавати заяву за формою № 1-ОПП»? У Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР), категорія 135.03, з’явилася зрозуміла відповідь, суть якої полягає в такому. Якщо на підприємстві відсутня посада головного бухгалтера, до органу ДФС подається заява за формою № 1-ОПП або № 1-РПП із позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» з відомостями про керівника підприємства. Якщо керівник самостійно веде бухоблік, то саме він і підписує податкову декларацію.


(1)https://acskidd.gov.ua/news.

(2)http://ck.sfs.gov.ua/data/material/000/272/354511/Tezi_Boyko_10_2018.pdf.

(3)http://km.dsp.gov.ua/news/800-mayzhe-dva-mlyoni-dovedetsya-splatiti-vidavnictvu-za-pdmnu-trudovih-vdnosin-civlno-pravovimi.html.

Увага! Голосування!

Обери теми збірників на 2020 рік!
check
Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників