Справжня мета інвентаризації, або Ламаймо стереотипи!

Не секрет, що на інвентаризацію частенько дивляться, як на нудний кількісний підрахунок наявності предметів та об’єктів бухобліку, щоб порівняти потім фактичні дані з даними бухгалтерських рахунків. Саме так закостеніло часто розуміють головну мету інвентаризації — забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінзвітності підприємства (п.5 р.І Положення № 879).

Але у світлі сучасних бухгалтерських тенденцій виникла потреба подивитися на інвентаризацію пильніше й відповісти на запитання: що ж насправді визначає достовірність фінзвітності? Звичайно ж, достовірність її базових елементів — активів та зобов’язань! Під час інвентаризації слід не лише перевірити й документально підтвердити їх наявність, але також проконтролювати на відповідність критеріям визнання і реально їх оцінити.

На жаль, із цього приводу Положення № 879 і вітчизняні ПБО зберігають гробове мовчання. Зате Концептуальна основа(1) (р.4) і МСБО 1 дають детальну характеристику загальних моментів і положень, які стосуються цього процесу. От їх ми й візьмемо на озброєння.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№17 від 22.10.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua

Увага! Голосування!

Обери теми збірників на 2020 рік!
check
Телефонная лилия
комплект 3
комплект 4
Безоплатні заходи
для передплатників