Ціна здоров’я, або Виплати працівникам на оздоровлення

Здоров’я, як відомо, не купиш, але матеріальна складова все ж грає не останню роль при оцінці факторів, що впливають на його стан. Наприклад, за наявності матеріального ресурсу в людини під час відпустки є можливість відпочити в екологічно чистому районі та пройти курс оздоровчих або профілактичних процедур. Вартість же оздоровчих заходів можна повністю або частково відшкодувати за рахунок матеріальної допомоги, отриманої напередодні відпустки. Підприємства, зацікавлені в плідній роботі працівників, регулярно здійснюють такі виплати. Але в деяких випадках матеріальна допомога на оздоровлення не виплачується, навіть якщо у підприємства хороший фінансовий стан, та за наявності законних підстав для її надання працівникам. Як правильно оформити виплату такої допомоги і чим загрожує її невиплата, розглянемо в цій статті.

Добрі наміри чи обов’язок?

Організація оздоровлення та відпочинку працівників прописується в колективному договорі (абз.10 ст.13 КЗпП, абз.9 ч.2 ст.7 Закону про колективні договори). Вона може містити різноманітні заходи: від видачі упаковки вітамінів до оплати відпочинку на курорті. Але найчастіше така організація означає виплату матдопомоги на оздоровлення(1). Тобто грошову допомогу на оздоровлення можна отримати тільки за наявності доброї волі власника.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Соцпакет: алгоритм успішної мотивації» (Жовтень 2018)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua