Надбавка за вислугу років, або Як утримати працівника

Роботодавці, які цінують свої кадри, часто-густо встановлюють надбавку та винагороду за вислугу років з метою заохочення працівників підприємства та збереження кадрового потенціалу. І така надбавка (винагорода) може бути досить ефективною складовою соцпакета на підприємстві. Адже будь-яке підприємство може встановити надбавку чи винагороду за вислугу років, передбачивши розмір, умови, механізм її розрахунку та виплати у колективному договорі чи Положенні про виплату надбавки (винагороди) за вислугу років. При цьому надбавка і винагорода здебільшого виплачуються щомісяця, але інколи їх нараховують за квартал або рік.

Зауважимо, що для деяких категорій працівників та галузей обов’язковість виплати надбавки за вислугу років визначена нормативно-правовими актами. Це, наприклад, педагогічні, медичні та фармацевтичні працівники, державні службовці, працівники гідрометеорологічної служби. Положення про виплату надбавок за вислугу років містять і деякі галузеві угоди, наприклад, для працівників організацій і підприємств залізничного транспорту, цивільної авіації. Тож роботодавці і цих сфер діяльності знайдуть корисні підказки у цій статті.

Які розділи слід включити до Положення

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Соцпакет: алгоритм успішної мотивації» (Жовтень 2018)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua