Преміювання працівників: порядок, критерії, розміри

Мета преміювання забезпечити стимулювання та ефективність праці робітників, фахівців підприємства. Для запровадження системи преміювання з метою заохочення працівників роботодавці можуть передбачати різні види премій, критерії та умови для їх виплати. Але адміністрація підприємства не вправі приймати такі рішення в односторонньому порядку, оскільки премія є складовою системи оплати праці на підприємстві. Тож спершу з’ясуймо, які є види премій, як їх класифікують й які наслідки можуть бути залежно від того, як ми назвемо премію. 

Премія як складова заробітної плати

Премія — це основний вид додаткової (понад основну заробітну плату) винагороди, яка виплачується працівникам за результатами їх трудової діяльності та виробництва в цілому — відповідно до показників та умов оцінки цих результатів, встановлених підприємством. Таке визначення містять Методичні рекомендації № 23(1). Дещо ширше поняття передбачають Методрекомендації № 186(2): премія основний, найбільш ефективний стимулюючий виробничу, підприємницьку, торговельну або комерційну діяльність вид додаткової, понад основну, заробітної плати, яка виплачується за поліпшення основних показників колективної та індивідуальної праці працівників, а також кінцевих загальних результатів виробничої, підприємницької, торговельної або комерційної діяльності.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Соцпакет: алгоритм успішної мотивації» (Жовтень 2018)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua