Безоплатна путівка працівникові, або Обліково-податкова задачка для бухгалтера

Такий спосіб заохочення працівників як надання путівок на відпочинок давно і міцно став частиною соціальних програм багатьох підприємств. Проте з часом облікові й податкові питання в цій частині також зазнали зміни. Незмінним залишається лише одне: для працівника путівка — це просто і приємно завжди, а ось для бухгалтера, на жаль, все не так однозначно. Допомогти зорієнтуватися в особливостях вирішення завдань, пов’язаних із путівками (надання путівок співробітникам за рахунок коштів підприємства), і присвячено цей матеріал.

Як путівку ви назвете, побудуйте й облік так…

Існує думка, що податковий облік путівок цілком залежить від того, на яких умовах путівка надається працівникові: як преміювання за результатами праці, як соціальний захід, обумовлений колективним договором або КЗпП чи «просто так» як подарунок. Із цим можна погодитися, але лише частково. Залежність між метою або причиною видачі путівки та оподаткуванням вбачатиметься для обчислення ПДФО, для бухгалтерського, і «прибуткового» податкового обліку. А стосовно нарахування ЄСВ розмаїття варіантів відсутнє. Бухгалтеру, аби не заплутатися в усіх податково-облікових перипетіях, пов’язаних із путівкою, варто пам’ятати, що він має справу з трьома аспектами облікової операції, в яких діють свої, часто-густо незалежні одне від одного правила.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Соцпакет: алгоритм успішної мотивації» (Жовтень 2018)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua