Коли реєструватися платником ПДВ при здійсненні «звільнених» операцій?

Підприємство здійснює торгівлю книгами як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва. Які обсяги постачання потрібно враховувати для обчислення граничного розміру для реєстрації платником ПДВ?

Операції з постачання, зокрема, книжок, у тому числі електронного контенту (крім видань еротичного характеру) та дитячих книжкових видань, вітчизняного виробництва на митній території України звільняються від оподаткування ПДВ (пп.197.1.25 ст.197 ПКУ). Тобто постачання книг вітчизняного виробництва звільняється від оподаткування ПДВ, а зарубіжного — оподатковується в загальному порядку за ставкою 20%.

Водночас суб’єкт господарювання повинен зареєструватися платником ПДВ у випадку, якщо загальна сума від здійснення ним операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує 1 млн грн. (крім платників єдиного податку 1—3 груп) (п.181.1 ст.181 ПКУ).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№16 від 15.10.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 102грн.
Щоб придбати цей випуск, зареєструйтесь
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua