Податкова накладна на «приблизний» перелік товарів: як коригувати?

Покупець перерахував передоплату за товари, якими торгує підприємство (наприклад, канцтовари). Але конкретний перелік цих товарів визначатиметься в момент їх отримання.
Як оформити податкову накладну (далі — ПН) на передоплату та як оформлювати потім до неї розрахунок коригування (далі — РК)?

Насамперед потрібно визначитись, який товар включатиметься до ПН на передоплату. Адже, як відомо, у графі «номенклатута товарів/послуг» не можна робити запис на кшталт «аванс за канцтовари» або «канцтовари в асортименті». В ПН слід зазначати конкретний перелік товарів, а також їх кількість та ціну (це випливає з п.201.1 ст.201 ПКУ та п.16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307). Але що вказувати, якщо конкретний перелік товарів, які буде придбано, на момент передоплати невідомий?

Якщо передоплата надійшла на підставі виписаного рахунку, то, певна річ, у ПН відображаються товари, зазначені у такому рахунку. До речі, при отриманні часткової передоплати ДФС рекомендує (див., наприклад, лист ГУ ДФС у Чернігівській області від 20.04.2017 р. № 1464/10/25-01-12-01-09) заповнювати в ПН усю номенклатуру, вказану у рахунку, при цьому кількість кожного товару визначати пропорційно до отриманої суми. Наприклад, якщо покупець сплатив 20% від суми за рахунком, то для оформлення ПН всю кількість товарів слід помножити на 0,2.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№16 від 15.10.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 102грн.
Щоб придбати цей випуск, зареєструйтесь
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua