Часткове погашення кредиторської заборгованості в інвалюті: як обліковувати

Українське підприємство — платник податку на прибуток частково погашає заборгованість перед нерезидентом протягом вересня—жовтня поточного року. Як правильно відображати в обліку курсові різниці: в частині частково перерахованої суми чи за всією сумою кредиторської заборгованості?

Варіант обліку підприємство обирає самостійно. Таке право йому надає п.8 ПБО-21, в якому, зокрема, зазначено, що курсові різниці за монетарними статтями в іноземній валюті визначають на дату балансу, а також на дату здійснення господарської операції в її межах або за всією статтею (відповідно до облікової політики). Як бачимо, головне — це зафіксувати обраний варіант у відповідному наказі.

Бухгалтерський облік. У запитанні не уточнено, яка саме існує інвалютна заборгованість перед нерезидентом: за товари (роботи, послуги) чи за кредитами (позиками) тощо. Тому нагадаємо, що курсові різниці, визначені за монетарними статтями, пов’язаними з операційною діяльністю, відображають на субрахунку 714 «Дохід від операційної курсової різниці» (додатні) або 945 «Втрати від операційної курсової різниці» (від’ємні). А інформацію про курсові різниці, що належать до фінансової та інвестиційної діяльності, — на субрахунку 744 «Дохід від неопераційної курсової різниці» або 974 «Втрати від неопераційних курсових різниць».

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№16 від 15.10.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua