«Компенсуючі» податкові зобов’язання з ПДВ: що в обліку?

Підприємство, яке здійснює негосподарські операції, операції, звільнені від ПДВ або такі, що не є об’єктом оподаткування цим податком, знає, що податковий кредит, отриманий при придбанні товарів чи послуг, які використані в таких операціях, слід «компенсувати» відповідно до п.198.5 ст.198 ПКУ. Про те, як відобразити таку операцію в бухгалтерському обліку та коли саме це слід робити, і поговоримо далі.

Коли нараховувати «компенсуючі» податкові зобов’язання

Нагадаємо, що в чинній редакції п.198.1 ст.198 ПКУ вже не йдеться про право сформувати податковий кредит за операцією, як це було раніше. Там зазначено, що «до податкового кредиту належать суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг…». Тобто відтепер у платника ПДВ немає права вибору: включати ПДВ до податкового кредиту чи ні. Він зобов’язаний це зробити.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№16 від 15.10.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 102грн.
Щоб придбати цей випуск, зареєструйтесь
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua