Головне за тиждень (8 - 14 жовтень)

До уваги роботодавців: до вас може прийти інспектор-шахрай!

Податківці(1) і трудовики(2) одностайно попереджають: на хвилі тренда детінізації трудових відносин з’явилися лжеінспектори з праці! У ряді регіонів нахабні невстановлені особи, представляючись працівниками фіскальних органів, відвідують підприємства (підприємців) з метою перевірки питання легалізації праці та заробітної плати. Погрожуючи штрафами, для «залагодження» перевірки, ці духовні послідовники Остапа Бендера вимагають грошей. Роботодавці, пильнуйте! Перевіряйте у контролерів службові посвідчення і направлення на проведення перевірки конкретного роботодавця, переписуйте дані службових посвідчень. Якщо ці особи відмовляються надати документи, одразу викликайте поліцію.

РРО: чергове потрясіння!

Мінфін наказом від 20.09.2018 р. № 773 затвердив зміни до нормативно-правових актів, що регулюють сферу застосування РРО(3):

  • Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги);
  • Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти;
  • Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій;
  • Порядок опломбування реєстраторів розрахункових операцій.

Змін багато, майже всі вони «точкові», тобто вимагають детального вивчення й аналізу. У найближчих номерах ми з ними розберемося.

Наказ Мінфіну набрав чинності 01.10.2018 р., крім низки його положень, для яких передбачено особливий порядок набрання чинності (п.3 Наказу). Вони «прив’язані» до набрання чинності нормативно-правовим актом Мінфіну щодо затвердження порядків ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій та реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій.

«Єдине вікно» на митниці прорублено

4 жовтня 2018 року набрав чинності Закон України від 06.09.2018 р. № 2530-VIII, який запровадив механізм «єдиного вікна» на митниці. Отже, порядок оформлення товарів при переміщенні їх через митний кордон суттєво спрощено.

Відтепер численні документи та відомості стосовно переміщення товарів, надання яких митним органам передбачено чинним законодавством для здійснення митних формальностей, надаються одноразово у формі електронного документа через єдиний державний інформаційний веб-портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» та не потребують дублювання в паперовій формі.

Жодної різниці!

Житомирські податківці в ІНК ДФС від 25.09.2018 р. № 4139/ІПК/06-30-12-01-19 дохідливо роз’яснюють, що «постачання товару, ціну якого при придбанні було встановлено, наприклад, за вагову одиницю (кілограм, тонну тощо), може здійснюватися за ціною за кількісну одиницю (штуку тощо) такого товару, то одиниця виміру, вказана у графі 4 податкової накладної, складеної на операцію з постачання товару, може відрізнятися від одиниці виміру, що вказана у податковій накладній, отриманій платником податку при придбанні такого товару». Також вони наводять порядок заповнення реквізиту «одиниця виміру» у різних ситуаціях складання ПН та у разі відсутності такої одиниці виміру у КСПОВО.

 

(1)http://kh.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/353213.html.

(2)http://te.dsp.gov.ua/shhob-do-vas-ne-zavitaly-psevdoinspektory/.

(3)Зміни не торкнулись теми застосування РРО та платіжних терміналів, що розглянута в статті Т.Котенко на с.30.

комплект 3
Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників