Повернення імпортованого товару: чи коригувати податковий кредит?

Підприємство імпортувало товар. Суму ПДВ, сплачену при розмитненні, включило до податкового кредиту. Потім виявилось, що цей товар був замовлений помилково і його повернули постачальнику в режимі реекспорту. Чи потрібно підприємству нараховувати «компенсуючі» податкові зобов’язання за п.198.5 ст.198 ПКУ?

Згідно з п.206.5 ст.206 ПКУ операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування ПДВ. Винятком є, зокрема, операції з реекспорту, передбачені у п.5 ч.1 ст.86 Митного кодексу України (далі — МКУ), які  оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою. Йдеться про товари, які були поміщені у митний режим імпорту і повертаються нерезиденту у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов договору або з інших обставин, якщо ці товари:

  • вивозяться протягом шести місяців з дати поміщення їх у митний режим імпорту;
  • перебувають у тому самому стані, в якому вони були ввезені, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), внаслідок якої були виявлені недоліки, що спричинили реекспорт товарів.
Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№15 від 08.10.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 102грн.
Щоб придбати цей випуск, зареєструйтесь
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua