Медогляд працівників: новації проведення і податкові наслідки

Для багатьох роботодавців законодавчо встановлено обов’язок забезпечувати проходження їхніми працівниками медичних оглядів. Традиційно відношення до таких вимог суто формальне, до того ж як у роботодавців, так і працівників. Адже зазвичай ані сам роботодавець, ані контролюючі органи не перевіряють, чи дійсно працівник проходив медогляд. Головне — щоб у медичній книжці були відповідні відмітки.

Однак незабаром ситуація може змінитися. За повідомленням КМУ(1), з вересня цього року дані про медичні професійні огляди українців зберігаються в єдиній державній базі даних медичних оглядів певних категорій осіб в системі охорони здоров’я(2) (далі — Єдина база). Очікується, що таке нововведення МОЗ впорядкує професійні медогляди й унеможливить використання підроблених довідок та санітарних книжок. Медогляд можна буде пройти винятково в закладах охорони здоров’я, а дані автоматично відображатимуться в електронній системі. Довідку-дублікат про пройдений медогляд кожен українець зможе одержати безоплатно. До кінця 2018 року планується підключення до бази даних системи близько 3 тисяч закладів охорони здоров’я в усіх областях України і поступова заміна паперових бланків медичних оглядів на електронні. Після завершення тестового періоду Єдина база буде обов’язковою до використання усіма споживачами відповідної інформації.

Отже, ставлення як працівників, так і роботодавців до медоглядів має змінитися, адже фіктивні медогляди можуть стати причиною низки проблем. Тож саме час нагадати, які вимоги щодо проходження медогляду працівниками передбачені законодавством, якими є наслідки порушення цих вимог та як витрати роботодавця на такі заходи впливають на облік підприємства.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№15 від 08.10.2018
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 102грн.
Щоб придбати цей випуск, зареєструйтесь
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua